Korek – sposób na ciszę

Dobrodziejstwa korka w wyposażeniu wnętrz nie są doceniane i sporadycznie zdarza się, aby ktoś wybierał właśnie ten materiał do wykończenia podłogi i ścian. Produkty korkowe znane są głównie z kuchni czy jadalni, gdzie pojawiają się w formie podkładek lub koszyczków na szklanki izolując przed wysoką temperaturą i wodą. W rzeczywistości ten cenny materiał doskonale sprawdza się, jako wykończenie podłóg czy ścienna boazeria, dzięki której zyskuje się wiele korzyści funkcjonalnych i estetycznych. Przede wszystkim produkty z korka mają doskonałe właściwości wygłuszające. Pokój wyłożony takim materiałem jest bardzo cichy wewnątrz, a generowane w nim dźwięki nie wydostają się, dlatego stanowi on idealny sposób na odizolowanie pokoju nastolatka, w którym słucha się głośnej muzyki, albo stworzenie intymnej atmosfery w sypialni. Poza tym korek jest materiałem naturalnym, więc zdrowym, jest izolatorem cieplnym, odpornym na wodę, oddychającym.

Kategoria: Wykończenia

5 Responses to Korek – sposób na ciszę

 1. Sylwia says:

  Hmm… ale czy tego korka używa się „na zewnątrz”? W sensie czy ten korek ma być widać, czy jest on materiałem pod? Pod tapetę, pod panele, kafelki, itp.? Bo z posta wywnioskowałam, że jednak ma być go widać i szczerze mówiąc nie wiem jak mogłoby to wyglądać ładnie. Szkoda, że nie pokazaliście żadnego zdjęcia, ale może uda mi się z ciekawości jakieś znaleźć.

 2. Marcin says:

  Według mojej wiedzy korek nadaję się do układania na ścianach czy podłogach i nie trzeba go niczym przykrywać. To czy komuś taka ‘elewacja’ się podoba czy też nie to już odrębny temat i raczej kwestia indywidualnego gustu. Jak dla mnie fragment ściany wyłożony korkiem wygląda całkiem w porządku, byle nie była to cała ściana

 3. Jack says:

  Ostatnio mój znajomy, który dopiero co kupił mieszkanie, właśnie był zmuszony do wyłożenia jednej ze ścian korkiem. Odgłosy od sąsiadów były nie do zniesienia, a korek okazał się jak najbardziej skuteczny i doskonale wyciszył wszystkie niechciane odgłosy, jakie dochodziły zza ściany. Przy okazji ściana wygląda całkiem fajnie, choć oczywiście troszkę nietypowo.

 4. Pollinka says:

  Słyszałam, że cienka warstwa korka wygłusza pomieszczenie tak samo jak gdybyśmy położyli warstwę grubszą. To prawda?

 5. MIlla says:

  Chętnie podesłałabym ten artykuł moim sąsiadom. Są chyba nadwrażliwi na dźwięk. Niestety przeprowadzając się do bloku zapomnieli, że istnieją sposoby (takie jak korek na przykład), żeby wygłuszyć sobie ściany, aby dźwięki z zewnątrz prawie do nich nie docierały.