Zapomniany styl Shabby Chic

vintage-french-dial-phone-1249795-m

Kiedy ogląda się stare francuskie filmy przedstawiające klimaty z początku ubiegłego stulecia często można w nich zauważyć charakterystyczne, bardzo kobiece saloniki, w których słodycz dekoracji wylewa się niemalże z każdego zakamarka. Dla wielu osób taki styl może się okazać zbyt słodki, zbyt dziecinny czy za bardzo wydelikacony, ale z uwagi na delikatność kobiecych charakterów i ich częste zamiłowanie do romantyzmu jest to idealny sposób na prawdziwy damski zakątek. Styl określany jest, jako Shabby Chic i od pewnego czasu powraca do łask głównie dzięki specjalnym sklepom prowadzonym przez miłośników przedmiotów z duszą, czyli starannie wyszukiwanych detali dekoracyjnych o niepowtarzalnym charakterze, pochodzących z indywidualnych rzemieślniczych produkcji, a nie z masowego zakładu. Shabby Chic to dominacja jasnych kolorów, naturalnych płócien, wikliny, róż w postaci haftów czy suszonych bukietów, kołder i narzut z falbanami w barwach bieli, ecru i srebra, a także francuskich wysmukłych lamp i haftowanych serwetek.

Kategoria: Aranżacje

2 Responses to Zapomniany styl Shabby Chic

  1. Janka says:

    Nie wiem, czy myślę o tym wystroju, o którym wy myślicie. Szkoda, że nie wstawiliście jakiegoś zdjęcia. Jednak jeśli mamy ten sam styl na myśli, to szczerze mówiąc nie wiedziałam, że ma on swoją nazwę :) DO mnie nie przemawia- jest właśnie za słodki. Idealnie jednak pasuje mi do Francji :) Może niektórzy lubią taki styl- rzecz gustu.

  2. Viktor says:

    To styl typowo kobiecy i raczej nie poleciłbym go jako stylu aranżacji mieszkania dla pary lub dla rodziny z dziećmi. Duża liczba detali i charakterystyczne zdobione przedmioty, które powinny stanowić podstawowe wyposażenie wnętrza, urządzanego w tym stylu to też spory wydatek. Efekt może być bardzo ciekawy, ale tak jak mówię, to bardzo charakterystyczny styl i nie każdemu będzie on odpowiadał.