Kominek, jako system grzewczy i ozdoba

nuke-fire-1427306-m

Nowa era kominków panuje już od wielu lat, ale poza moda na tradycyjne palenie ognia pojawiły się też możliwości wykorzystania kominka, jako źródła ciepła domowym systemie C.O. jest to związane z panującymi na świecie tendencjami do oszczędzania energii w każdej postaci. Drogie i stale wyczerpujące się paliwa kopalne sprawiły, że ludzie zaczęli myśle

przyszłościowo szczególny nacisk kładąc na oszczędzanie energii. Kominek to nieco mniejszy wymiar tej polityki oszczędzania. Specjalistyczne firmy zajmujące się jego montażem proponują rozwiązania z żeliwnym wkładem oraz płaszczem wodnym, dzięki któremu przy wspomaganiu specjalnej pompy ciepła możliwe jest rozprowadzanie nagrzanego powietrza rurkami do sąsiednich pomieszczeń. Jeden kominek nie może ogrzać całego domu, ale z powodzeniem może uzupełniać centralną kotłownie, albo łączyć się z ogrzewaniem elektrycznym. Kominek w C.O. Wymaga stałego palenia i jak najmniejszych strat ciepła, dlatego dobrze sprawdzają się tu wersje z komorą zamkniętą.

Kategoria: Instalacje

One Response to Kominek, jako system grzewczy i ozdoba

  1. Mateusz says:

    Słyszałem, że niektóre osoby korzystają wyłącznie z kominka, jako formy ogrzewania domu w czasie zimy, ale przyznam szczerze, że Trudo uwierzyć aby sam kominek wystarczył. A tak poza tym to wszystkie kominki są super. Dom z rozpalonym kominkiem nabiera całkiem nowego charakteru. Staje się ciepły i niezwykle przytulny.